fbpx

Tréningy techniky boxu

Tréningy boxu prebiehajú u nás každý deň. Sú však dni, kedy sa zapája viac techniky, niekedy zase drilujeme kondíciu. V zásade sa snažíme dodržiavať komplexnosť tréningových metód, ktoré delíme na tri základné skupiny. Sú to: technika boxu, kondičné tréningy a sparingový deň. V pracovnom týždni sme ich efektívne rozdelili tak, aby boxeri získali všetky základné zručnosti k potrebnému napredovaniu a rýchlym výsledkom vzhľadom k cieľu, ktorý nastavíme spoločne a potom k nemu individuálne pristupujeme.

V rámci nášho klubu sa zameriavame na amatérsky box, ktorý je zároveň olympijským športom. Amatérsky box je čistým športom, kde ochrana zdravia boxerov je na prvom mieste. Na tréningoch(sparingoch) ako aj na slovenských, či medzinárodných súťažiach sú veľmi prísne sledované kritériá podľa pravidiel amatérskej boxerskej asociácie AIBA. Tieto pravidlá nielen, že presne určujú povolené ochranné prvky a oblečenie (dres, prilba, rukavice, ochrana zubov, obuv), ale striktne vymedzujú povolené techniky boja. Moderný trend amatérskeho boxu preferuje presnosť čistého úderu a rýchlosť boxera.

Presne na tieto kritériá sa zameriavame v našich trénigových metódach. Na konkrétnych hodinách si tak precvičíte všetky potrebné údery obrany, či útoku, rôzne techniky úderov na vrecia alebo nácvik vo dvojiciach. Rôznorodosť týchto metód je koncipovaná individuálne pre začiatočníkov a pokročilých, prípadne pre súťažiacich boxerov. Svoje si však nájdu aj rekreační športovci, pre ktorých odporúčame skôr jednoduchšie tipy tréningov so začiatočníkmi.

Ako prízvukujeme stále, kde nie je vôľa, nie je cesta. Len vytrvalosť, správne nastavené ciele a trpezlivosť pri nich prinesú sladké ovocie v podobe úspešného výsledku alebo cestu k vydretej medajle. Verte, že v ringu sa dostaví výsledok práce okamžite.
Či už máte za cieľ súťažiť, alebo len tak si prísť zabúchať, zredukovať svoju hmotnosť, prípadne nabrať svalovú hmotu, komplexnosti týchto tréningov sa nevyrovná žiadny posilňovací stroj.

Sleduj nás!