box team box club klub

Časy, kedy box bol len čisto mužská záležitosť sú našťastie preč. Dnes sa športové kluby snažia prispôsobiť a zatraktívniť tréningy pre všetky vekové kategórie, mladých, starších, či dámy. Jedným zo špecializovaných boxerských klubov, kde sa učí technika boxu, kondičné tréningy sú špeciálne prispôsobené pre zvýšenie fyzického výkonu boxerov, alebo tréningy pre deti, ktoré sú zamerané na koordináciu pohybu, motoriku a reflexy, nájdete aj v Lučenci. Box Club Lučenec je riešením pre celú rodinu.

Prečo sú hodiny boxu to pravé orechové na ceste za vysnívaným cieľom sme zhrnuli do piatich bodov:

 1. Zlepšite si zdravie
  Počúvate to stále: „Treba robiť kardio, aby ste sa ochránili pred srdcovými chorobami, spálili kalórie a schudli alebo si udržali svoju váhu.“ Ale robiť kardio nemusí znamenať len poskakovanie na bežiacom páse presne vymedzený čas – nie je to nuda?
  Celý úspech spočíva v tom, že zaťažíte svoje srdce a pľúca tak, aby ste vydali vyššiu aktivitu a uznajte, to nemusíte robiť na páse, či stacionárnom bicykli. Na kondičných tréningoch boxu si viete odcvičiť celé telo tak, že vydáte omnoho viac energie než na spomínaných cvičebných pomôckach.
 2. Vylepšíte si celkovú silu a kondíciu tela
  Počas boxerského tréningu bijete do vreca, udržiavate fyzickú aktivitu v tempe, skáčete na švihadle, ste jednoducho non-stop v pohybe. Častokrát sa počas tréningu využívajú medicimbaly, robia drepy, kliky, plank, či brušáky. Pri väčšine tréningov sa využíva časový limit na splnenie konkrétnych úderov alebo cvikov.
 3. Zlepšíte si koordináciu tela
  Jednotlivci s dobrou koordináciou rúk a očí majú sklon mať rýchlejšie reflexy a reakčné časy a majú tendenciu mať lepšiu fyzickú koordináciu ako celok. Toto je veľmi dôležitý fakt, ktorý zabraňuje starnutiu, pretože vekom sa zhoršuje koordinácia a rovnováha, čím sa zvyšuje riziko pádov.
  Na toto je boxerský tréning ako stvorený. Predstavte si, že máte za úlohu boxovať do vreca zaveseného na disku, ktorý sa rýchlo otáča a skáče s každým úderom inak. Alebo pri sparingu musíte rýchlo reagovať na partnera, ktorý vám chce za každú cenu uštedriť úder. Musíte byť schopný presne vidieť zasiahnuť cieľ, meniť polohy tela a tým cibríte svoju koordináciu a motoriku.
 4. Odbúrate stres
  Takmer akákoľvek forma miernej až intenzívnej fyzickej aktivity môže znížiť stres. Podľa odborníkov cvičenie zvyšuje endorfíny, zlepšuje náladu, pôsobí ako forma meditácie a zlepšuje spánok, čo pomáha znižovať stres.
  Ale niekedy potrebujete viac než prechádzku po sídlisku, aby ste zabudli na svoj stres. Keď sa človek cíti vyťažený psychicky, najviac zo všetkého pomáha vybúchať sa do vreca, nechať stres v telocvični. Pri boxe striedate rôzne intervaly tréningov a jediné čo vás po hodine poriadnej makačky zaujíma je to, čo budete večerať.
 5. Vaše telo bude pevné a štíhle
  Box je skvelý na zlepšenie celkovej stavby tela – a niektorí môžu povedať, že je vynikajúci na redukciu hmotnosti. Nepoužívame výraz „chudnutie“, pretože si nemyslíme, že je to ten správny výraz. Ak chcete schudnúť, to, čo skutočne chcete urobiť, je zlepšiť stavbu tela – zvýšiť svalovú hmotu a znížiť svoju tukovú hmotu.
  Box je neuveriteľný mechanizmus na zlepšenie pomeru tuku a svalovej hmoty, pretože perfektne kombinuje tréningové pohyby sily na budovanie svalov a kondičné cviky na rýchle spaľovanie tukov. Pravidelnou účasťou na hodinách boxu a dodržiavaním výživového stravovacieho plánu nie je možné, aby ste neuvideli zmeny na postave a zlepšenie percentuálneho obsahu tuku v tele.
  Všetky naše tréningy vedú certifikovaní tréneri, ktorí majú za sebou dlhoročné skúsenosti.

Sledujte nás na stránkach sociálnych sietí, kde sa dozviete vždy o všetkých novinkách ako prví.