uspech, succes, box club team lučenec

Všetci chceme úspech. Chceme byť úspešní a cítiť sa úspešní. Prenasledujeme peniaze, slávu, moc, vzdelanie, vzťahy a tisíce ďalších vecí bez toho, aby sme sa prestali pýtať jednu zásadnú otázku: Čo je vlastne úspech?

Len málo ľudí sa zastaví, aby sa zamyslelo, čo to znamená dosiahnuť úspech vo svojom vlastnom živote. „Ak si nenastavíš svoj vlastný plán, je pravdepodobné, že sa stanete súčasťou plánu niekoho iného. A hádajte, čo pre vás ten niekto naplánoval? Veľa nie!“


Ak nemáme vlastný cieľ, môžeme skončiť lezením na nesprávnu horu a sledovať úspešnú verziu niekoho iného. Dostaneme sa na vrchol, len aby sme zistili, že sme vyšplhali na zlý vrchol. Naše ciele dosahujeme len vtedy, keď si uvedomíme, že boli zlé. Je to katastrofa, z ktorej sa málokto dokáže zotaviť.

Čo úspech nie je…

Aby sme dosahovali cieľ, musíme pochopiť rozdiel medzi úspechom a neúspechom. Ak na sociálnych médiách strávite pár minút, uvedomíte si, koľko ľudí má veľmi úzku definíciu úspechu. Myslia si, že ide o budovanie bohatstva, dokonalý vzťah, začatie podnikania v hodnote miliárd dolárov alebo zhromažďovanie veľkých sociálnych médií. A mnohokrát spájajú slávnych ľudí s ich obrazom úspechu.

Žiadna z týchto vecí alebo ľudí nie je zlá, ale nemusí vás to nutne urobiť štastnými. Mnoho ľudí bojovalo o vrchol, aby sa cítili nešťastne a vyhoreli, len čo sa tam dostanú. Sú nešťastní, pretože sa usilovali o nesprávnu definíciu úspechu – tú, ktorá nezodpovedá ich hodnotám.

V priebehu detstva a skorej dospelosti sa od rodičov, učiteľov a priateľov učíme rôzne myšlienky úspechu. Každý má svoju vlastnú agendu a predstavu o tom, kto a čo by sme mali byť. Aj keď je v poriadku oceniť názory a nádeje ostatných, nemali by sme ich nevyhnutne akceptovať ako svoje vlastné. Nikto nám nemôže uložiť svoju verziu úspechu. Nikto nám nemôže povedať, čo to znamená žiť dobrý život.

Je ľahké predpokladať, že úspech znamená získanie konkrétneho objektu, napríklad zamestnania alebo sociálneho postavenia, a veriť, že ak túto vec dostaneme, budeme úspešní. Niektoré z najväčších úspechov však vyplynuli z najhorších zlyhaní. Winston Churchill povedal: „Úspech nie je konečný, zlyhanie nie je fatálne. Počíta sa s odvahou pokračovať. “
Ak budeme opierať svoju definíciu úspechu o jeden alebo dva úspechy, existuje veľká šanca, že budeme sklamaní.

Čo úspech je…

Musíme si stanoviť svoje ciele a trajektórie na základe toho, čo chceme, nie toho, čo pre nás niekto chce.

Niektorí ľudia zisťujú, že pomoc ľuďom prináša najväčšiu radosť, a preto úspech vyzerá ako život daný iným. Niektorí si uvedomujú, že budovanie firmy alebo produktu im prináša šťastie. Niektorí dávajú prednosť izolácii a iní dávajú prednosť konštantnej aktivite.

Jednoduchá, ale hlboká pravda je, že to, čo ma robí šťastným, nie je šťastím pre niekoho iného a naopak. Moja vízia úspechu pravdepodobne nevyzerá ako tá vaša, a tak by to malo byť.

Ak sa nám nedarí definovať svoj vlastný úspech a pokúsime sa ísť cestou niekoho iného, ​​skončíme frustrovaní, nešťastní a nakoniec sa cítime hlboko neúspešní. Bruce Lee povedal: „Vždy buďte sami sebou, prejavte sa, verte v seba; nechoďte von a nehľadajte úspešnú osobnosť ,aby ste ju zduplikovali. “

Cesta k úspechu začína otázkou, čo ma robí šťastným?

Je tiež dôležité pochopiť, že už mnohými spôsobmi sme úspešní. Ak predpokladáme, že zlyhávame, kým nedosiahneme konkrétny cieľ, nikdy nebudeme šťastní. Musíme prijať všetko, čo sme už dosiahli.

Opýtajte sa sami seba:

Kde som už dosiahol úspech?
Ako môžem ďalej stavať na tomto úspechu?
Aké ponaučenia som sa naučil z týchto úspechov?
Čo som sa o sebe dozvedel a kto pri mne stál?
Úspech je cieľom aj cestou. Keď dosiahneme určité míľniky, je to prvok úspechu. Ale nekončíme tam. Snažíme sa viac a lepšie cieliť.

Čo robiť preto, aby som bol ešte úspešnejší?

Musíme byť schopní jasne odpovedať na niekoľko otázok týkajúcich sa cieľa:

Čo ma skutočne zaujíma?
Ktoré veci mi prinášajú vášnivú radosť?
Čo chcem od svojho života?
Akým životným štýlom chcem žiť?
Kto chcem byť?
Čo chcem, aby ľudia o mne hovorili po smrti?
Odpovede na tieto otázky musia byť mimoriadne špecifické. Nestačí odpovedať len vlažne. Ak to nevidíte jasne, nebudete vedieť, čo to znamená, čo robíte alebo kam idete. To isté platí o vašej vízii úspechu.

Predtým, ako sa pohnete vpred, musíte posúdiť, kde sa práve nachádzate. Zložte si ružové okuliare.  Kde ste v súčasnosti úspešní? Kde potrebujete rásť? Aké sú vaše slabé a silné stránky? Skúste sa opýtať svojho okolia, ako vás vnímajú.


Potom je čas stanoviť niektoré konkrétne ciele. Tieto ciele by mali byť dosiahnuteľné a konkrétne, ale stále náročné. Vaše ciele by mali byť tiež merateľné. Povedzme, že chcete cvičiť viac, aby ste boli úspešní; stanovte si cieľ 3x do týždňa tréning, nielen „trénovať viac“.

Ak nedefinujete úspech vy, bude ho definovať niekto iný. Na akú horu leziete? Je to správne? Alebo pôjdete na vrchol a uvidíte svoju horu v diaľke?

Začnite dnes na správnej ceste.

Zdroj: https://www.success.com