box club klub team

Chceš začať s boxom a nevieš, či na to máš? Častokrát sa nás pýtate, čo je potrebné doniesť si na prvý tréning. Zhrňme si to:

Na to, aby si bol rekreačným športovcom, ti ako aj pri iných športoch stačí bežné športové pohodlné oblečenie – tepláky alebo krátke nohavice, tričko a prezúvky (tenisky) do boxerne.

BANDÁŽE– sú základnou výbavou. Kvalitné bandáže na ruky sa dajú dostať v mnohých variantoch. Sú vyrobené z odolnej bavlny, poloelastické alebo elastické. Pri výbere bandáže sa treba zamerať na tie najpohodlnejšie. Bandáže na box sa dajú používať pri tréningu úderov do boxovacieho vreca aj pod boxerské rukavice. Cena sa pohybuje od 3€.

RUKAVICE NA VRECE – najmä na začiatku budete tráviť veľa času údermi na vrece. Je preto dôležité, aby ste mali rukavice, ktoré sú určené práve na túto činnosť. Vyrábajú sa z kože alebo z technickej kože, kde ale treba rátať, že životnosť nebude taká dlhá ako pri kvalitných kožených rukaviciach. Cena rukavíc sa pohybuje od 10€.

CHRÁNIČ ZUBOV – je naozaj jednou z najdôležitejších vecí, ktoré je potrebné mať. Hneď po nácviku na vreci si boxeri radi vyskúšajú sparring, kde môže prísť ku kontaktu. Preto je dobré si ho hneď zaobstarať. Cena sa pohybuje od 3€.

ŠVIHADLO – neoddeliteľná súčasť boxera. Určite poznáte výrok, ktorý hovorí, že boxer musí mať nohy ako motýľ. To dokáže jedine so švihadlom. Uvoľňuje, zlepšuje koordináciu pohybu a pomáha zlepšovať fyzickú kondíciu. Cena švihadiel sa pohybuje od 2€.

BOXERSKÉ RUKAVICE– rozlišujú sa podľa váhy, vyrábajú sa z kože alebo technickej kože. Na tréningu sa využívajú také, ktoré majú väčšiu náplň ( 14OZ) kvôli bezpečnosti. Tieto je dobré si zakúpiť až potom, čo ste sa rozhodli trénovať box naďalej a poradiť sa o ich kúpe s trénerom. Cena takýchto rukavíc je od cca 15€.

BOXU ZDAR!