box boxing team club klub

Box je jedným z najstarších a najefektívnejších bojových športov, ktorý využíva rýchle údery, prácu celého tela a ľahké nohy na vytvorenie silných, presných zásahov a krásnej únikovej obrany. Opýtaj sa akéhokoľvek boxera- či už je to profiboxer alebo trénuje len tak pre radosť – zistíš, že mu box zmenil život k lepšiemu. Je načase zistiť prečo, kým sa odhodláš ísť do Box Clubu na svoj prvý boxerský tréning! Ak si premýšľal, či začať boxovať, čítaj ďalej. Tu je hneď päť dôvodov:

1) Pretože je čas postarať sa o svoje zdravie
Ak si svoje zdravie odkladal na druhú koľaj a nevytváral podmienky pre zdravý životný štýl, prečo ho neurobiť prioritou #1 pre rok 2019? Tvoje telo sa ti odmení. Tak prečo nezačať aktivitu tým, že si vyberieš práve box? Okrem toho, že je to skvelý spôsob, ako sa udržať v dobrej kondícii, box hrá úlohu pri spaľovaní tuku a formovaní svalov. Ak dodržiavaš pravidelné tréningy, výsledkom je posilnenie kostí, šliach, kĺbov a väzov a spomalenie osteoporózy, či zlepšenie činnosti srdca. A pomáha odbúrať stres!

2) Pretože box ťa dostane do tvojej najlepšej formy!
Box je jedným z najstarších a najefektívnejších bojových športov. Niet pochýb o tom, že box by „vytesal“ tvoje telo. Ak poctivo trénuješ, krok po kroku budeš vidieť svoje výsledky. Sám budeš vidieť, ako sa tvoje telo mení a mení sa aj tvoj tuk na svaly. Okrem toho box podporuje aj duševné zdravie, sebadisciplínu, naučí ťa ako prekonávať prekážky a preto budeš v dobrej kondícii nielen po fyzickej ale aj po psychickej stránke.

3) Pretože sa naučíš prijímať údery
Nemusíš byť najodvážnejšou osobou na začiatku – trénovanie ti dodá odvahu, ktorú potrebuješ prežiť mimo svojej zóny pohodlia. Premýšľaj o tom: ak prežiješ na tréningu, či v ringu ťažkú situáciu, musíš ostať v pohode, zastaviť sa, rozdýchať to a premýšľať. V bežnom živote sám zistíš, že sa v rôznych situáciách správaš odvážnejšie, rozhodnejšie, rozumnejšie a situácie riešiš podľa premysleného, naučeného konceptu.

4) Pretože to výrazne zvýši tvoje sebavedomie
Čím viac trénuješ, tým viac si veríš. Zdravé sebavedomie prichádza každým zhodeným kilom, či pokrokom v zlepšovaní techniky na ceste stať sa bojovníkom. Koniec koncov, v nebezpečných situáciách vieš ochrániť seba a svojich blízkych!Okrem toho by si sa mal naučiť premeniť svoje slabosti na silné stránky a ignorovať ten vnútorný hlas pochybností o sebe, ktorý ťa robí neistým. Keď sa naučíš dôverovať svojim rozhodnutiam, potom budeš môcť prevziať kontrolu nad svojim životom.

5) Pretože sa naučíš objavovať nedokonalosť
Keď začneš s tréningom, pochopíš, že to nie jednoduché a nie je nič, čo by ti tú cestu za vysnívaným cieľom uľahčilo. To je aj dôvod, ktorý ťa učí, aby si si vážil každodenný výsledok, každý svoj pokrok a začal milovať svoje telo, aj keď nie je dokonalé. Zdokonaľovanie ťa ženie stále vpred. Akonáhle to pochopíš, si pripravený stať sa tým, kým chceš!

Niet teda pochýb o tom, že box je najlepším rozhodnutím pre rok 2019. My v Box Clube vieme, že aj v tebe sa skrýva bojovník, tak urob prvý krok! Príď medzi nás.