box team box club klub

„…..už tréningy dávno nie sú o tom ako prísť do klubu a odcvičiť si tréning. Nie je to o tom ako byť najlepším, najvymakanejším, či najrýchlejším fešákom v klube…. Svoje ciele som posunul na inú úroveň. Chcem byť zodpovedným, silným a stabilným mantinelom pre naše mladé talenty.“  Štefan Bohinský

Začal som veľmi dávno, ale vždy to bolo tak trochu o mne. Až kým som si neuvedomil jeden dôležitý fakt. Ak nezačnem meniť sám seba, ako môžem chcieť, aby sa zmenilo všetko v mojom okolí?
Milujem box. Je to nádherný šport plný akcie a sebadisciplíny. V ringu sa ukáže naozajstný bojový duch. Častokrát nejde len o to, aký talent dieťa, či dospelý má. Ide aj o jeho celkový prístup k tréningom a disciplínu. Stretol som mnoho talentov, ktorí neboli disciplinovaní a naopak veľa dispciplinovaných športovcov, ktorí tvrdo makali, aby dosiahli svoj cieľ napriek nedostatku talentu.

Trénovať deti, alebo budúcich profesionálov beriem ako svoju druhú prácu, ale v skutočnosti to nie je práca. Je to poslanie. V klube musíš poznať odpoveď na všetko. Lebo si nielen trénerom, poradným orgánom, druhým otcom, kamarátom, bútľavou vŕbou, ale aj pozorovateľom, mysliteľom, psychológom a v neposlednom rade správnym manažérom a dobrým vzorom pre všetkých zainteresovaných.

Som tu preto, aby som pomáhal iným. Dosahovať lepšie výsledky, naučiť sa na sebe pracovať, ale najmä, ako byť správnym človekom. Preto je dôležité, aby sa ľudia stretávali a vytvárali pozitívnu komunitu. Zbaviť sa negatívnych, či nesprávnych ľudí vo svojom okolí naozaj posunie každého len vpred. Preto sa snažím, aby sme v našom klube vytvorili správnu energiu, kde nikto nikoho nevysmieva, neuráža a odchádza v dobrej nálade s cieľom tešiť sa na ďalší tréning.

Áno priatelia, funguje to. Niektorí bojovníci sú rýchlejší. Niektorí bojovníci majú väčšiu silu. Niektorí bojovníci majú väčšiu výdrž. Niektorí bojovníci získajú viac než ostatní. Pre niekoho je úspech medaila. Pre niekoho je úspech strata váhy, či zlepšenie kondície. Úspech znamená pre každého niečo iné. Každý máme iný cieľ. Svoj vlastný. Dôležité je, aby sme sa vzájomne akceptovali a rešpektovali.

box team box club klub
tréner Box club

Jednou z ďalších vecí je vášeň pre boj a správna motivácia. No povedzte, aké by bolo prísť do klubu a nájsť tam nervózneho a znegovaného trénera? 🙂 Najviac ma motivuje to, že ku nám chodíte, píšete nám a posúvate nám svoje nápady, čo by ste chceli a dokazujete nám to svojou účasťou.

Rozpis tréningov nájdete TU